O książce:

Powieść WHY Story 2

Czas na zmiany

o pasjach, realizacji marzeń, przedsiębiorczości współczesnych kobiet oraz  miłości do mężczyzny i dzieci

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

(…) Zdecydowała wówczas, że zaryzykuje i porzuci obie prace na rzecz tego, o czym zawsze marzyła – podróżowania i utrzymywania się z pisania książek i reportaży. Tak, klamka zapadła – czas na zmiany!

(…) W takim razie skąd pomysł na DZIECKO? Kolejne dziecko!? Kobiety rozwiedzionej, która nie wyszła ponownie za mąż, nie mieszka ze swoim partnerem i o zgrozo, skończyła czterdziestkę!

Sztuka miała być tylko i wyłącznie formą relaksu, a nie głównym zajęciem zawodowym.

Dziadek Antoni malował w wolnych chwilach pejzaże, ale na co dzień zajmował się rolnictwem i handlem warzywami, a dziadek Jan grał na pianinie w chwilach wolnych od picia. Nadużywał alkoholu, żeby, jak mówił, zapomnieć w jakim systemie politycznym przyszło mu żyć. Wolał przesiadywać w domu, kiedy jego żona, ukochana babcia Karoliny, ciężko pracowała jako księgowa, ławnik a potem wójt niż żyć ze sztuki.

W tej rodzinie nie wypadało zajmować się głupotami – zawód miał być konkretny!

(…) ciągnęło ich mocno do siebie i pomimo wielu różnic, parę połączyła nie tylko namiętność, która zbliżała ich po długich dniach rozłąki, nawet wbrew obustronnemu zmęczeniu często wręcz katorżniczą pracą.

Wszystkie potrzebowały zmian i nowych miejsc do zamieszkania. Ania żeby spłacić długi męża musiała znaleźć tańsze mieszkanie; Jola po wieloletnim trudnym małżeństwie, chciała stworzyć swoim dzieciom prawdziwy dom; Agata była w podobnej sytuacji i samodzielnie wybudowała piękny dom bez pomocy developera; a Kasia, inżynier budownictwa wybrała najbardziej zaskakujące miejsce na rozpoczęcie nowego życia. Udowodniły, że kobiety potrafią odbudować swoje życie z gruzów i nie przerażają ich remonty, negocjacje, a nawet złodzieje…

Jeśli jesteś zainteresowany zamów książkę!

Książkę można zamówić na naszej stronie, naciskając na przycisk lub wybierając stronę zakładki „Tu kupisz książkę”

Kup książkę!

Patronaty medialne:

Wydawnictwa:

Show Buttons
Hide Buttons