Czas na zmiany to książka nietypowa – z jednej strony bardzo osobista relacja z czasu zmian, z chwil w których życie Karoliny zmieniało się, szczera, obiektywna relacja z niby zwyczajnych, ale niezwykle dramatycznych chwil w życiu Karoliny. Nieudane małżeństwo, zobowiązania męża = kłopoty finansowe żony (byłej też), nowy partner, relacje dzieci – nowy partner, wybory między domem, a karierą, między ciekawą, wymarzoną pracą, a czasem spędzanym w domu, zmaganie z brakiem wiary otoczenia , a nawet czasem z własnymi wątpliwościami.

W przerwach reportaże opowiadające o niezwykłych kobietach, które pomimo wszystko, a może właśnie dzięki temu zbudowały domy, wierzą w ludzi, są niezwykle charyzmatyczne – po prostu są niesamowitymi zwykłymi kobietami.

Historie opowiedziane w książce są niezwykle inspirujące, pokazują, że nawet jak jest bardzo źle można znaleźć rozwiązanie, pomóc przyjaciół, zmienić swoje życie na inne, lepsze, ciekawsze, choć czasami w pierwszej chwili całkiem nie jesteśmy na zmianę gotowi.

Bo tak to ze zmianami często bywa, że nie jesteśmy na nie gotowe, a często nawet gdy zmiany są konieczne to się ich boimy, odwlekamy, nie dopuszczamy do siebie myśli o konieczności zmiany. A zmiany często, nawet bardzo często są dobre, co udowadnia autorka. Ja z mojego własnego doświadczenia wiem już, że zmiany są dobre i że nie trzeba ich się obawiać, ale żeby to zrozumieć musiałam kilka razy stanąć przed koniecznością zmiany – wtedy tak naprawdę decyzję podejmowali za mnie inni i choć na pierwszy rzut oka zmiany były dla mnie niekorzystne, dziś jestem bardzo wdzięczna, że zostałam do nich zmuszona. I dziś już zupełnie nie boję się zmian – choć do wielu decyzji życiowych staram się podchodzić z rozsądkiem i rozwagą – to nie myślę – co to będzie tylko kombinuję jak tu zrobić żeby było dobrze.

Zachęcam do lektury – nie jest to ani typowy podręcznik, ani książka motywacyjna, ale warto ją przeczytać i się nad nią zastanowić.

OCENA i PODSUMOWANIE
sposób napisania dobry
przekazana wiedza głównie motywacyjna
czy warto tak, szczególnie dla kobiet na rozdrożu
co mnie zainspirowało że można
że zmiany zwykle niosą z sobą lepsze jutro
Olga Wilińska

ibi.pl

O sile kobiecego potencjału, poszukiwaniu szczęścia i trudnej drodze do samorealizacji

Książka o pasjach, marzeniach, pomysłach, dążeniach, postanowieniach, a także o determinacji, wytrwałości, wierze w podejmowaniu wyzwań i walce z przeciwnościami losu. O kobietach i dla kobiet – choć nie tylko. Wątki powieści przeplatane materiałami dokumentalnymi tworzą spójną całość kształtując wizję autorki na temat roli kobiety w dzisiejszych czasach – dążącej do niezależności, spełniającej marzenia, poszukującej szczęścia, silnej, asertywnej i potrafiącej walczyć o swoje. Odnosi się również do palących problemów współczesnego życia – porusza między innymi temat uzależnień młodzieży od gier komputerowych, czy wykluczenia społecznego dzieci z dysfunkcjami. Intrygująco zapowiada się wątek erotyczny w jednym z rozdziałów. Jednak jego tytuł wskazuje na więcej… Książka zachęca do zmian, ale nie poucza, podpowiada, ale nie narzuca. Uświadamia, mówi wprost i szczerze o sprawach trudnych, skłania do przemyśleń. No i do realizacji marzeń.

Agata Warchoł

Apetyt na twórcze życie

Bohaterka nie zaplanowała sobie swojego życia. Po rozwodzie i trudnych wychowawczych perturbacjach z dwoma nastoletnimi synami, rusza w nieprzewidywalną drogę ku tajemniczej przyszłości. Jej marzenia spełniają się w najbardziej niespodziewany sposób. Nowy życiowy partner dodaje jej biznesowego wigoru. Po trudnych chwilach, momentach zwątpienia i rozpaczy krystalizuje się nowa ścieżka zawodowej kariery. Chcesz mieć własną firmę? Pragniesz spełniać się w roli ambitnej dziennikarki? Wszystko się uda… Nie zabrakło głównej bohaterce determinacji i woli walki o własną, lepszą przyszłość. Czy ryzyko się opłaciło? Każdy sam musi odpowiedzieć na to pytanie czytając  Why Story Czas na Zmiany 2″. Tytuł książki jest pewną zagadką postawioną Czytelnikom. Powieść jest gatunkową hybrydą. Wątki beletrystyczne przeplatane są z autentycznymi dziennikarskimi materiałami. Poznamy m. in wspaniałą podróżniczkę w wieku 80+, będą również historie o ADHD, uzależnieniu od komputerowych gier, spotkamy odważną obyczajowo poetkę i niezwykle inspirującą specjalistkę od tak potrzebnego dziś w biznesie osobistego treningu… no i nie zdradzajmy wszystkich smakołyków tej pełnej treści i faktów książki. Ciekawie pokazany jest tutaj moment podejmowania tej jednej, jedynej decyzji w życiu najważniejszej postaci tej książki. Ta chwila jest jakby ukryta wewnątrz tekstu, choć z pozoru, wszystko wygląda na oczywistą sprawę. Zagadkowa postać milczącego, wciąż nieobecnego brata bohaterki, który śle pocztówki z dalekich miejsc budzi zaciekawienie.

Paweł Hohmann

Twórcze kobiety

Książka jest ciekawym spojrzeniem kobiety na otaczającą rzeczywistość. Życie co dzienne i świat mediów przenikają się w jedno. Autorka stawia sobie nurtujące życiowe pytania oraz poszukuje odpowiedzi. Opisuje realizacje pasji młodych ludzi m.in modelki, blogerki, projektanta mody oraz imigrantów z innych krajów. Ponadto porusza problem wychowania nastolatków przez samotne matki i zastanawia się czy 40-letnia kobieta może ułożyć sobie życie na nowo i urodzić dziecko. Momentami kontrowersyjna, ale zachęcająca do działań i zmian na lepsze.

Mateusz Herman

Życiowe zmagania 

Książka przeczytana w jeden wieczór! Inspirująca lektura, ciekawie skomponowana. Samo życie… Autorka porusza kwestie trudnych życiowych ról współczesnej kobiety, jej odpowiedzialności za rodzinę, ale i też za swoje życie.

Joanna Garstka-Maćkowiak

A co ty sądzisz o mojej książce?

4 + 15 =

Show Buttons
Hide Buttons